Kronika szkoły » rok 2016/2017 » Święto Niepodległości Dziś jest poniedziałek (2019-10-21)

NARODOWE ŚWIĘTO
ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Uroczyste obchody 98. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę odbyły się  w Szkole Podstawowej nr 5 w  Łomży. Zaszczycili swą obecnością radni, Kombatanci, Sybiracy, Harcerze Weterani. Spotkanie uświetnił program poetycko - muzyczny "O Wolną i Niepodległą Ojczyznę" w wykonaniu uczniów "Piątki".
     Miłym akcentem uroczystości było nadanie Odznaki za wybitne zasługi dla  Związku Kombatant
ów dla Pani  dyrektor Małgorzaty Pietrusewicz i Marii Tyszki, nauczycielki tejże szkoły. Aktu dekoracji dokonał Zenon Mocarski - prezes, Józef Łojewski - sekretarz i Zenon Zaczek - członek zarządu Związku.
Z wielką uwagą i wzruszeniem zgromadzeni wysłuchali
w skupieniu bolesnych wspomnień z okresu wojny, kt
órymi podzielił się kombatant Józef Łojewski.
     W murach "Piątki" jeszcze długo rozbrzmiewały słowa śpiewanych piosenek żołnierskich, kt
óre połączyły pokolenia.