Osiągnięcia naukowe uczniów » Rok szk. 2014/2015 » Laureaci konkursów Dziś jest niedziela (2018-09-23)
Laureaci konkursów
Laureaci 2014/2015

W wiosennie udekorowanej sali sportowej naszej szkoły odbyła się uroczysta gala wręczenia świadectw laureatom konkursów przedmiotowych. Ponad siedemdziesięciu uczniów szkół z terenu Łomży oraz powiatów łomżyńskiego, kolneńskiego, wysokomazowieckiego i zambrowskiego odebrało nagrody i wyróżnienia za sukcesy w ośmiu konkursach przedmiotowych, zorganizowanych przez Podlaskiego Kuratora Oświaty.
       Gratuluję osiągnięcia sukcesów uczniom, a nauczycielom życzę, aby za rok takich uczniów było więcej. Dziękuję dyrektorom i nauczycielom za trud i efekt pracy, efekt motywacji ucznia do poszukiwania drogi rozwoju, nowych możliwości, poszukiwania właściwej ścieżki dla własnego rozwoju – mówiła Wicekurator Oświaty Wiesława Ćwiklińska. Podkreślała również udział około 500 nauczycieli w organizacji konkursów przedmiotowych na etapie rejonowym i około 150 nauczycieli na etapie wojewódzkim.
     Wicewojewoda Podlaski Wojciech Dzierzgowski gratulował wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesów laureatów konkursów i spowodowali, że ponad 18 tysięcy uczniów szkół podstawowych wzięło udział w ośmiu konkursach przedmiotowych  w województwie podlaskim.  Zastępca Prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk zwracała uwagę, że na sukcesy uczniów składa się wiele czynników. - Efekty kształcenia to nie tylko wyniki edukacyjne, ale również poczucie bezpieczeństwa w szkole.
Podczas uroczystości nagrodzeni zostali także dyrektorzy szkół posiadający najwięcej laureatów.

Na uznanie i podziw zasługują  laureaci naszej szkoły:

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

1. Wiktoria Sasinowska      kl. Vc op. p. M. Tyszka
  2. Kinga Szymańska            kl.V b op. p. U. Wiska

Wojewódzki Konkurs Matematyczny

1. Kacper Majowicz   kl. VIa op. p. E. Błachnio

Wojewódzki Konkurs Historyczny

1. Paweł Korytkowski kl. VIb op. p. Waldemar Cieślik

Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy

1. Ewa Zalewska     kl. VIc op. p. Marzena Zaniewska

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

1.      Wiktoria Sasinowska   kl. Vc    op. p. J. Supińska
   2.
Agnieszka Witek          kl. VIb, op. p. J. Filipkowska
   3.   Ewa Zalewska
              kl. VIb  op.p. J. Filipkowska.
   4.   Dawid Cekała               kl. VIa  op. p. M. Jakacka