Biblioteka » Lekcje otwarte Dziś jest wtorek (2019-07-23)
Lekcje otwarte

PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI

W bibliotece szkolnej we czwartek dnia 14.02.2019 r. odbyło się uroczyste przyjęcie uczniów klas pierwszych w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Królowa książka zapoznała dzieci       z prośbami książki, jakie każdy powinien spełniać. Postacie z bajek przeprowadziły egzamin       w formie zagadek.  Królowa Książka każdego pierwszaka mianowała czytelnikiem biblioteki szkolnej. Czerwony Kapturek poczęstował dzieci serduszkowymi lizaczkami, a Pan Andersen      i Wilk rozdał kolorowanki.  Wspólne pamiątkowe zdjęcie, będzie przypominało o tym ważnym dniu.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

Potrzeba teatru tkwi w każdym człowieku…”

27 marca 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. Stanisława Staszica  w Łomży w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru odbyły się zajęcia otwarte - „Teatr w naszym życiu”. Spotkanie było okazją do przypomnienia działalności Szkolnego Teatru „Fantazja”, który od 2002 roku wystawił siedem spektakli scenicznych oraz innych przedstawień dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 5,  a także środowiska lokalnego. Uczniowie klasy Vc, którzy pracowali przy realizacji sztuki „Kopciuszek” z dużym zainteresowaniem obejrzeli prezentację multimedialną i trafnie rozpoznawali rekwizyty z różnych spektakli teatralnych.

W edukacji teatralnej uczestniczyli uczniowie z klasy V c z wychowawczynią p. Danutą Choromańską i p. Ireną Janczewską wicedyrektor  i nauczycielką języka polskiego.
Zajęcia prowadziły p. Anna Zaczek i p. Marzena Chętnik.