Biblioteka » Lekcje otwarte Dziś jest czwartek (2017-09-21)
Lekcje otwarte

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

Potrzeba teatru tkwi w każdym człowieku…”

27 marca 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. Stanisława Staszica  w Łomży w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru odbyły się zajęcia otwarte - „Teatr w naszym życiu”. Spotkanie było okazją do przypomnienia działalności Szkolnego Teatru „Fantazja”, który od 2002 roku wystawił siedem spektakli scenicznych oraz innych przedstawień dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 5,  a także środowiska lokalnego. Uczniowie klasy Vc, którzy pracowali przy realizacji sztuki „Kopciuszek” z dużym zainteresowaniem obejrzeli prezentację multimedialną i trafnie rozpoznawali rekwizyty z różnych spektakli teatralnych.

W edukacji teatralnej uczestniczyli uczniowie z klasy V c z wychowawczynią p. Danutą Choromańską i p. Ireną Janczewską wicedyrektor  i nauczycielką języka polskiego.
Zajęcia prowadziły p. Anna Zaczek i p. Marzena Chętnik.