Kronika szkoły » rok 2011/2012 » Ślubowanie Dziś jest wtorek (2018-11-20)
Ślubowanie

ŚLUBOWANIE W SP 5

3 listopada 2011 r. 73. pierwszoklasistów ślubowało na sztandar Szkoły Podstawowej nr 5     im. Stanisława Staszica w Łomży.
Zaszczytny tytuł „zerówkowicza” otrzymało 52 dzieci z oddziałów przedszkolnych.
Pasowanie poprzedziły wizyty uczniów w Krainach: Mądrości, Miłości, Pracy oraz Śpiewu. Przebywając w każdej z nich dzieci miały do wykonania różnorodne zadania. Był więc taniec, śpiew, rozwiązywanie zagadek, a nawet smakowanie eliksiru. Pierwszy szkolny egzamin został zdany na piątkę.
            Uroczystemu przyjęciu uczniów do społeczności szkolnej towarzyszyli licznie przybyli goście m. in. Ksiądz Infułat Jan Sołowianiuk, Zastępca Prezydenta Miasta Łomży Pani Mirosława Kluczek, Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddział Łomża Pani Aleutyna Kołos , Radni Miasta Łomży Pan Ireneusz Waldemar Cieślik i Pan Andrzej Wojtkowski, dyrektorzy przedszkoli oraz rodzice.