Szkolne Koło "Caritas" » rok szk. 2011/2012 Dziś jest poniedziałek (2017-05-29)
rok szk. 2011/2012
Rok Szkolny 2011/2012

Hodyszewo

Dnia 1 października już po raz czwarty odbyła się pielgrzymka członków
i sympatyków Szkolnych Kół Caritas do sanktuarium Matki Bożej Pojednania
w Hodyszewie.
           W tym roku miejscem wymarszu pielgrzymów była miejscowość Jabłoń Kościelna. O godzinie 9.00 grupy pielgrzymkowe z poszczególnych miejscowości spotkały się w Jabłoni Kościelnej, skąd po modlitwie i błogosławieństwie wyruszyły na pielgrzymi szlak. Do przejścia było ok. 16 km.

Myślą
przewodnią pielgrzymowania było hasło „By było więcej miłości”. Mimo, iż pielgrzymi byli w różnym wieku, od początkowych klas szkoły podstawowej po młodzież z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych szybko wytworzyła się wspólnota modlitwy i życzliwości.

W  tegorocznej pielgrzymce wzięło udział 470 osób, w tym dziewiętnaście ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Łomży. Chętnych było znacznie więcej, jednak nie dla wszystkich starczyło miejsca w autokarze jadącym na miejsce zbiórki w Jabłoni Kościelnej. Dzieci z naszej szkoły w ciągu roku szkolnego często pytają o to, kiedy będzie następna pielgrzymka. Niektórzy z uczniów szli do Matki Bożej Hodyszewskiej już po raz czwarty.

Konkurs diecezjalny

"Rycerz Maryi dzisiaj
70 rocznica śmierci
św. Maksymiliana Kolbe"

"Dobrze spełniać to, co ode mnie zależy,
     a dobrze spełniać to, co ode mnie nie zależy
    - oto jest cała doskonałość i źródło prawdziwego
    szczęścia na świecie"

Maksymilian św. Kolbe

W  dniu 25.02.2012 w naszej szkole odbył się Konkurs diecezjalny "Rycerz Maryi dzisiaj 70 rocznica śmierci św. Maksymiliana Kolbe".