UKS "Piątka" » Lekkoatletyka » rok szk. 2011/2012 Dziś jest sobota (2020-03-28)
rok szk. 2011/2012

Ogólnopolska inauguracja
Czwartków Lekkoatletycznych w Łomży

Dodał: sportłomża 2011-09-16 07:34

Na stadionie przy ul. Zjazd w Łomży odbyła się Ogólnopolska Inauguracja Czwartków Lekkoatletycznych, największych masowych zawodów lekkoatletycznych w kraju dla dzieci ze szkół podstawowych, koordynowanych przez Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży w Warszawie. W Łomży to już XVI edycja, organizowana przez TKKF i Urząd Miejski, w kraju dziewiętnasta. W Łomży od 10 lat inauguracyjny czwartek w każdej edycji poświęcony jest pamięci Wiesławy Czerniawskiej, która Czwartki sprowadziła do naszego miasta.
  Na inauguracji obecny był prezes Stowarzyszenia Sport Dzieci i Młodzieży, olimpijczyk, mistrz Europy  w biegu na 100 m Marian Woronin, który pogratulował Łomży pięknego stadionu i życzył, by rozwijała się na nim lekka atletyka. Uhonorowano pucharami najlepsze szkoły i nauczycieli z poprzedniej edycji Czwartków. Wśród szkół I miejsce przypadło SP nr 4, II SP nr 5, III SP nr 7 w Łomży. Wśród nauczycieli, przygotowujących dzieci do startu w ubiegłorocznej edycji, najlepszy był Andrzej Wojtkowski z SP nr 5, II miejsce przyznano Katarzynie Żołnierowicz z SP nr 7, III Marcinowi Piotrowskiemu z SP nr 4 w Łomży. Uroczystość uświetniły występy przedszkolaków         z przedszkola „Mały Artysta” oraz Zespołu Pieśni i Tańca Łomża.     W pierwszych zawodach XVI edycji wystartowało ponad 500 zawodników z 20 szkół z Łomży i okolic. Rywalizowali w biegach na kilku dystansach, skoku wzwyż, skoku w dal oraz rzucie piłeczką palantową.

Wystąpiły dzieci z przedszkola Mały Artysta

Trybuna VIP-ów

Flaga Olimpijska

Prezentacja zawodników