UKS "Piątka" » Lekkoatletyka » rok szk. 2011/2012 Dziś jest sobota (2020-03-28)
rok szk. 2011/2012

Ogólnopolska inauguracja
Czwartków Lekkoatletycznych w Łomży

Dodał: sportłomża 2011-09-16 07:34

         Na stadionie przy ul. Zjazd w Łomży odbyła się Ogólnopolska Inauguracja Czwartków Lekkoatletycznych, największych masowych zawodów lekkoatletycznych w kraju dla dzieci ze szkół podstawowych, koordynowanych przez Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży w Warszawie. W Łomży to już XVI edycja, organizowana przez TKKF i Urząd Miejski, w kraju dziewiętnasta. W Łomży od 10 lat inauguracyjny czwartek w każdej edycji poświęcony jest pamięci Wiesławy Czerniawskiej, która Czwartki sprowadziła do naszego miasta. 
  Na inauguracji obecny był prezes Stowarzyszenia Sport Dzieci i Młodzieży, olimpijczyk, mistrz Europy  w biegu na 100 m Marian Woronin, który pogratulował Łomży pięknego stadionu i życzył, by rozwijała się na nim lekka atletyka. Uhonorowano pucharami najlepsze szkoły i nauczycieli z poprzedniej edycji Czwartków. Wśród szkół I miejsce przypadło SP nr 4, II SP nr 5, III SP nr 7 w Łomży. Wśród nauczycieli, przygotowujących dzieci do startu w ubiegłorocznej edycji, najlepszy był Andrzej Wojtkowski z SP nr 5, II miejsce przyznano Katarzynie Żołnierowicz z SP nr 7, III Marcinowi Piotrowskiemu z SP nr 4 w Łomży. Uroczystość uświetniły występy przedszkolaków         z przedszkola „Mały Artysta” oraz Zespołu Pieśni i Tańca Łomża.     W pierwszych zawodach XVI edycji wystartowało ponad 500 zawodników z 20 szkół z Łomży i okolic. Rywalizowali w biegach na kilku dystansach, skoku wzwyż, skoku w dal oraz rzucie piłeczką palantową.

 
 
 
 
 
Wystąpiły dzieci z przedszkola Mały Artysta
 
Trybuna VIP-ów
  
 
 
Flaga Olimpijska
           
Prezentacja zawodników
 

 

 Chór z SP nr 5 w Łomży
 
 
Puchary dla najlepszych szkół w poprzedniej edycji Czwartków
 
 
Andrzej Wojtkowski, najlepszy nauczyciel z poprzedniej edycji
 
 
  
 
Startują sprinterki
           
Skok w dal
 
 
 
 
Pamiątkowa fotografia z prezydentem Łomży
Mieczysławem Czerniawskim i Marianem Woroninem


copyright © SP5 Łomża
Realizacja: Tworzenie stron internetowych, projektowanie www, tworzenie www, sklepy internetowe,pozycjonowanie, programowanie, przezentacje multimedialne, białystok, warszawa, hosting, Stronywww, internetowe
statystyka