Szkolne Koło "Caritas" » rok szk. 2007/2008 Dziś jest wtorek (2020-09-29)
rok szk. 2007/2008

Rok Szkolny 2007/2008


        W październiku i listopadzie  członkowie i sympatycy  naszego koła uczestniczyli w programie edukacyjno - profilaktycznym „Co w zamian” poświęconemu problematyce uzależnień. Program pilotowany był przez „Caritas” Diecezji Łomżyńskiej. Naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Mrówko, Justyna Jakacka, Justyna Łazarczyk i Bartosz Łęgowski.
       Pierwszą kategorią konkursową w ramach tego programu była gra terenowa w Lesie Jednaczewskim. Uczestnicy zostali zapoznani z zagrożeniami, jakie niosą ze sobą nałogi oraz jak można spędzać czas i co robić, by nie ulegać nałogom. Po zawodach  były konkursy  związane z problematyką uzależnień oraz pieczenie kiełbasek.       W konkursie plastycznym w ramach programu Monika Chrzanowska z kl. VI c zajęła I miejsce w szkole, a II na etapie diecezjalnym.Wykonano nie tylko prace plastyczne na konkurs, ale również gazetkę ścienną poświęconą szkodliwości nałogów i promowaniu zdrowego stylu życia. Podsumowanie programu  odbyło się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Uczniowie naszej szkoły zdobyli I miejsce na poziomie diecezjalnym.


 

   
     Międzynarodowy Dzień Wolontariusza - były wspólne tańce i zabawy. Zostali także uhonorowani wyróżniający się członkowie SKC. Z naszego koła nagrodę otrzymała Izabela Śmiarowska z kl. V c.       Bal Charytatywny - zorganizowany pod patronatem „Caritas” Diecezji  Łomżyńskiej w  Zespole Szkół Mechanicznych w Łomży. Biletem wstępu była maskotka lub zabawka. Zebrane rzeczy zostały przekazane dla dzieci chorych. 

 

 

 

Z wizytą w Publicznym  Przedszkolu Nr 8 w Łomży

copyright © SP5 Łomża
Realizacja: Tworzenie stron internetowych, projektowanie www, tworzenie www, sklepy internetowe,pozycjonowanie, programowanie, przezentacje multimedialne, białystok, warszawa, hosting, Stronywww, internetowe
statystyka