Logopeda » Porady dla rodziców » Współpraca Dziś jest czwartek (2020-10-01)
Współpraca
     
       Jeżeli u dziecka stwierdzono wadę wymowy i objęte jest opieką logopedyczną, rodzice powinni pamiętać, że terapia ta ma miejsce nie tylko podczas zajęć logopedycznych. Skuteczność terapii ściśle uzależniona jest od współpracy rodziców z logopedą. I tylko wtedy, gdy współpraca ta ma rzeczywiście miejsce, terapia przynosi rezultaty.
      
       Ćwiczenia wykonywane podczas lekcji są zapisywane w zeszycie dziecka. Jest to szczególnie ważne dla rodziców , którzy z różnych przyczyn nie uczestniczą z dzieckiem w terapii, natomiast rodzicom obserwującym zajęcia przekazywane są dokładne wskazówki do pracy z dzieckiem w domu. W znacznej mierze od stosowania się do tych zaleceń zależne są efekty terapii logopedycznej. Rodzice mają za zadanie utrwalenie z dzieckiem opracowanego materiału, gdyż tylko wtedy , gdy materiał ten jest dobrze utrwalony, można przejść do następnego etapu ćwiczeń. W ramach ćwiczeń domowych bardzo ważna jest systematyczność. Lepsze i szybsze efekty osiąga się , gdy ćwiczenia domowe prowadzone są codziennie przez 15-20 min. aniżeli raz czy dwa razy w tygodniu po godzinie. Ćwiczenia powinny przebiegać w atmosferze spokoju , zrozumienia trudności dziecka. Pośpiech i nerwowość utrudniają przyswajanie materiału. Dzieci należy chwalić nawet za minimalne osiągnięcia, co znacznie mobilizuje do wysiłku. Dziecko powinno uczęszczać na zajęcia systematycznie. Tylko wtedy można liczyć na szybkie efekty. 


 JEŻELI KTOŚ Z PAŃSTWA MA JAKIEKOLWIEK WĄTPLIWOŚCI ZWIĄZANE Z ROZWOJEM MOWY DZIECKA ZAPRASZAM NA KONSULTACJE INDYWIDUALNE. ZAINTERESOWANYM PRZEKAŻĘ MATERIAŁY DO PRACY Z DZIECKIEM W DOMU, ZESTAWY ĆWICZEŃ DOTYCZĄCE KORYGOWANIA WAD WYMOWY ORAZ OPRACOWANE BROSZURY: ”Pomagam dziecku w nauce mówienia” i „Jak postępować, gdy dziecko się jąka”.

 
      
  
copyright © SP5 Łomża
Realizacja: Tworzenie stron internetowych, projektowanie www, tworzenie www, sklepy internetowe,pozycjonowanie, programowanie, przezentacje multimedialne, białystok, warszawa, hosting, Stronywww, internetowe
statystyka