Szkolne Koło "Caritas"Dziś jest poniedziałek (2017-05-29)
Szkolne Koło "Caritas"

Szkolne Koło "Caritas" przy Szkole Podstawowej Nr 5 im. Stanisława Staszica w Łomży rozpoczęło swoją działalność we wrześniu 2005r.
        Koło zostało powołane, aby zaspokajać duchowe i społeczne potrzeby dzieci i młodzieży oraz stwarzać im możliwość podejmowania dzieł miłosierdzia. Najistotniejszym celem działalności koła jest praktyczna realizacja przykazania miłości bliźniego, bez względu na jego przekonania, wyznanie, narodowość czy rasę.
       Patronem koła jest św. o. Pio, który przez swoją posługę bliźnim przybliżał im wielkość Bożego Miłosierdzia.
Spotkania SKC odbywają się raz w tygodniu. Opiekunem koła jest katechetka
p. Maria Rainka.