1% podatku dla SP nr 5 w ŁomżyDziś jest piątek (2017-07-21)
1% podatku dla SP nr 5 w Łomży

Przekaż 1% podatku dla SP 5 w Łomży

Szanowni Rodzice, Przyjaciele Szkoły Podstawowej nr 5
im. Stanisława Staszica w Łomży

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 5 im. Stanisława Staszica  w Łomży informuje, że szkoła od czterech lat współpracuje  ze   Stowarzyszeniem  Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "PRZYJAZNA SZKOŁA" z siedzibą
w Mysłowicach.  W związku z tym wszyscy podatnicy mogą odprowadzać
1% podatku od swoich rocznych rozliczeń podatkowych dla Szkoły Podstawowej nr 5 im. Stanisława Staszica  w Łomży.

Przekaż 1 % podatku

Numer KRS: 0000031762

NIEZBĘDNE JEST WPISANIE

W pozycji: Informacje uzupełniające
112400000950, SP 5 w Łomży

Pieniądze uzyskane w ten sposób będą przeznaczone na potrzeby Naszej Szkoły. Tylko od Państwa zależy wysokość zgromadzonych środków na naszym koncie. Dzięki akcji "1% dla mojej szkoły" kwotę tę można przeznaczyć na edukację swojego dziecka, czyli przekazać ją szkole, w której się ono uczy. Nie ponosicie Państwo żadnych kosztów z tego tytułu.
Ustawa o działalności pożytku publicznego i wolontariacie wprowadziła możliwość przekazywania 1% podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego. Dzięki temu sami decydujemy o przeznaczeniu tej kwoty płaconej fiskusowi. Możemy rozliczyć ją na rzecz budżetu państwa lub też możemy aktywnie włączyć się do akcji, która pomoże poprawić jakość kształcenia dzieci i młodzieży. Uzyskane w ten sposób środki nie obciążają osobistego budżetu, ponieważ pieniądze w rzeczywistości pochodzą ze skarbu państwa. Pomysłodwacą i głównym koordynatorem Akcji "1 procent dla mojej szkoły" jest Stowarzyszenieni Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła". Jest to organizacja pożytku publicznego powołana przez rodziców.
Działalność statutowa Stowarzyszenia, to działania na rzecz polepszenia warunków kształcenia dzieci i młodzieży.

Więcej informacji na stronie: www.ps.org.pl